Rakúsko

Zillertal - Hochzillertal / Hochfügen / Spieljoch

Skutočný lyžiarsky zážitok!
cca 540 km od Bratislavy
61 km 73 km 28 km a 15 km lyžiarskych ciest (Hochzillertal/Hochfügen)
4 km 11 km 3 km a 3 km lyžiarskych ciest (Spieljoch)

Lyžiarska oblasť s 535 km zjazdoviek, lyžiarske trate všetkých náročností so 180 vlekmi a lanovkami patrí medzi najpopulárnejšie a najrozsiahlejšie lyžiarske oblasti Álp. Celý región Zillertal zahŕňa viacero osád a stredísk, ktoré sú často poprepájané do väčších lyžiarskych oblastí. Spolu 11 zillertálských lyžiarskych stredísk. Všetky sú spojené kvalitnou sieťou skibusov. Pre celú oblasť Zillertal platí regionálne prepojený Super Skipas.
Viac ako 50 km dlhé údolie začína strediskami Hochzillertal / Hochfügen / Spieljoch. Lyžovanie v nadmorskej výške od 600 – 2 500 m n.m. Hochzillertal spolu s prepojeným strediskom Hochfügen ponúka svojim návštevníkom 177 km zjazdových tratí (61 km modrých, 73 km červených, 28 km čiernych zjazdoviek a 15 km lyžiarskych ciest) a so Spieljochom až 198 km tratí.
Skoro samé červené zjazdovky predurčujú lyžovačku pre stredne náročných lyžiarov. Známa je „zlatá“ zjazdovka miestneho rodáka Stephana Eberhartera. Zaujímavá je aj miestna sánkarská dráha s osvetlením.

Ceny lyžiarskych lístkov Zillertaler Superskipass (vrátane ľadovca Hintertux): https://www.zillertal.at/winter/urlaub/zillertaler-superskipass.html