Rakúsko

Schladming/Dachstein

Najbližšie veľké stredisko!
360 km od Bratislavy
68 km 102 km 14 km (celá oblasť Schladming Dachstein)
46 km 68 km 9 km (Hauser Kaibling – Planai – Hochwurzen – Reiteralm)

Oblasť Schladming-Dachstein patrí k najväčším lyžiarskym strediskám Rakúska vrátane ľadovca Dachstein vo výške 2 700 m n.m. Schladming-Dachstein, pýcha Štajerska v medzinárodnom dianí zimných športov, patrí k "5 najlepším lyžiarskym strediskám Rakúska". Moderné lyžiarske centrum pozostáva z niekoľkých obcí a lyžiarskych stredísk. 185 km upravených lyžiarskych tratí, 76 lanoviek a vlekov a 9 lyžiarskych vrcholov. Lákadlom pre mnohých lyžiarov je aj známa „lyžiarska hojdačka“ 4 stredísk: Hauser Kaibling – Planai – Hochwurzen – Reiteralm. Navzájom je prepojených 123 km zjazdoviek a 44 najmodernejších lanoviek a vlekov (46 km ľahkých, 68 km stredných a 9 km ťažkých zjazdoviek), zaručená zábava z lyžovania od začiatočníkov až po profíkov. Rôznorodosť lyžiarskych chát, kulinárske lahôdky a zábava aj mimo zjazdoviek. Schladming bol miestom konania Svetových majstrovstiev v alpskom lyžovaní v roku 2013.

V dedinke Schladming sa nachádza zábavné vodné centrum Erlebnisbad. Nájdete v ňom vonkajšie a vnútorné bazény s vodnou šmýkačkou, divou vodou, masážnymi sprchami, plaveckú časť bazéna, sauny, oddychovú miestnosť.

Ceny lyžiarskych lístkov platné vo všetkých strediskách oblasti Ski amadé vrátane Schladming-Dachstein: https://www.skiamade.com/pdf/Tickets/Mehrtageskarten/2020-21/Multiday-ski-pass-tariffs_Skiamade_20-21.pdf