Rakúsko

Hintertux

Lyžiarska značka kvality!
570 km od Bratislavy
14 km 35 km 11 km

Lyžiarska oblasť s 535 km zjazdoviek, lyžiarske trate všetkých náročností so 180 vlekmi a lanovkami patrí medzi najpopulárnejšie a najrozsiahlejšie lyžiarske oblasti Álp. Celý región Zillertal zahŕňa viacero osád a stredísk, ktoré sú často poprepájané do väčších lyžiarskych oblastí. Spolu 11 zillertálských lyžiarskych stredísk. Všetky sú spojené kvalitnou sieťou skibusov. Pre celú oblasť Zillertal platí regionálne prepojený Super Skipas.
Viac ako 50 km dlhé údolie končí ľadovcom Hintertux. Oblasť Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 vrátane ľadovca Hintertux má spolu 202 km zjazdoviek a 66 prepravných zariadení, tvoria ho 3 navzájom prepojené lyžiarske areály – Eggalm, Rastkogel, Penken, ktoré dopĺňa veľmi populárny ľadovec Hintertux.
Hintertux (3 250 m) - celoročné lyžovanie na najnavštevovanejšom rakúskom ľadovci. Z údolnej stanice Hintertux (1 500 m) vedú vysokokapacitné lanovky cez medzistanicu Sommerbergalm (2 100 m) do ľadovcovej základne v stanici Tuxer Fernerhaus (2 660 m), nad ktorou sa rozprestiera jedinečná ľadovcová aréna - raj lyžiarov a snowboardistov. Zjazdovky o celkovej dĺžke 60 km (11 ťažkých, 35 stred. 14 ľahkých),  sú k dispozícii na jar aj jeseň a vďaka výbornému zasnežovaniu je niekoľko km tratí prístupných aj v lete.


Ceny lyžiarskych lístkov Zillertaler Superskipass (vrátane ľadovca Hintertux): https://en.zillertal.at/en/tips/winter/zillertal-superskipass.html