Rakúsko

Ischgl

Vyskúšajte rakúske aj švajčiarske zjazdovky v jednom z najväčších stredísk Álp!
cca 660 km od Bratislavy
38 km 132 km 48 km 20 km

Ischgl je malá dedina v údolí Paznaun v Tirolsku v nadmorskej výške 1 377 m. Lyžiarske stredisko Ischgl je prepojené so strediskom Samnaum cez švajčiarske hranice a spolu vytvárajú Silvretta Arena Ischgl-Samnaun (1 377 – 2 872 m n.m.). Stredisko patrí k najväčším strediskám v Alpách. Spolu 238 km upravených zjazdoviek a 40 lanoviek a vlekov (38 km ľahké, 132 km stredne ťažké, 48 km ťažké a 20 km freeride zjazdovky). 90 % zjazdoviek je v nadmorskej výške 2 000 – 2 872 m, čo je zárukou snehu od novembra do mája. V Ischgli, na rakúskej strane, sú 3 hlavné údolné lanovky Pardatschgratbahn, Fimbabahn a Silvrettebahn, ktoré Vás vyvezú do lyžiarskeho raja.
Zjazdovkami sa dostanete do švajčiarskej dediny Samnaun („nákupná“ zjazdovka), kde je bezcolná zóna a môžete si nakúpiť niektoré produkty lacnejšie (značková móda, klenoty, parfémy, tabak...).
Najdlhšia zjazdovka (eleven) má 11 km. Niektoré zjazdovky so 70% sklonom sú špeciálne upravované.
Stredisko je známe hlavne aprés ski zábavou a nočným životom. Na koniec sezóny tu vystupujú hviezdy svetového mena.

Ďalšie strediská v okolí: See (33 km zjazdoviek), Kappl (40 km zjazdoviek), Galtür (40 km zjazdoviek). Viacdňový lyžiarsky lístok platí aj v týchto strediskách.
 

Pre klientov, ktorí sú ubytovaní v dedine Ischgl, Mathon, Samnaun platia špeciálne ceny lyžiarskych lístkov v stredisku Ischgl/Samnaun (platné len s ubytovacím preukazom).

Ceny lyžiarskych lístkov SILVRETTA SKIPASS - platné v strediskách Ischgl/Samnaun, Galtür, Kappl, See: https://www.ischgl.com/en/Active/Active-Winter/Ski-Pass-Prices-and-Operating-Hours/Peak-Season