Rakúsko

Gastein

Z lyžovačky rovno do bazéna!
480 km od Bratislavy

Gasteinské údolie patrí k piatim najväčším a najkrajším lyžiarskym oblastiam v Rakúsku. Lyžovanie s jedným skipasom - môžete využívať viac ako 50 lanoviek a vlekov a lyžovať na 200 km lyžiarskych tratí. Milovníkom bielej stopy sa ponúka viac ako 30 km bežeckých tratí. Lyžiarska oblasť Gastein spolu s ďalšími strediskami patrí do známeho Salzburgského lyžiarskeho regiónu SKI-AMADÉ.
Gastein ski region združuje 4 lyžiarske strediská:
Bad Gastein (860 – 2 300 m n.m.). Kúpeľné mestečko Bad Gastein je východiskom lanoviek a vlekov na Stubnerkogel, z ktorého sa dá zlyžovať do údolia Angertal (prevýšenie cez 1 000 m) a napojiť sa lanovkou na stredisko Bad Hofgastein. 8 km vzdialené stredisko je východzím miestom pre lyžovanie na svahoch Hohe Scharte s prepojením až do Bad Gasteinu (spolu 81 km tratí).
Na druhú stranu údolia, v ktorom sa nachádza Bad Gastein je možné dobre si zalyžovať na svahoch Graukogelu, 14 km tratí (1 079 – 2 007 m n.m.).
Dorfgastein (850 – 2 003 m n.m.) vzdialené len 9 km z Bad Hofgasteinu. Cez Kreuzkogel je stredisko prepojené vlekmi a zjazdovkami s mestečkom Grossarl, spolu 80 km tratí.
Sportgastein lyžovanie na svahoch Kreuzkogel (1 590 – 2 650 m n.m.), spolu 24 km tratí.

Uprostred Gasteinu pramení 17 prameňov. Pre verejnosť sú prístupné plavecké bazény s termálnou vodou. V Bad Gasteine je vodný svet Felsentherme a v Bad Hofgasteine vodný svet AlpenTherme. Po lyžovačke si môžete zahrať tenis alebo squash v krytej hale, korčuľovať alebo sa zabaviť v mnohých miestnych kaviarňach, baroch, na diskotéke alebo navštíviť kasíno. 

 

Ceny lyžiarskych lístkov vo všetkých strediskách oblasti Ski amadé vrátane Gasteinu: https://www.skiamade.com/pdf/Tickets/Mehrtageskarten/2020-21/Multiday-ski-pass-tariffs_Skiamade_20-21.pdf