Rakúsko

Mölltaler Gletscher & Ankogel

Lyžovačka na ľadovci v 3 000! Detský lyžiarsky lístok až do 18 rokov!
510 km od Bratislavy
5,2 km 7,2 km 5 km + 6,7 km rôzne variatny zjazdov (Mölltaler Gletscher)
2,8 km 5 km 5 km + 6,7 km rôzne varianty zjazdov (Ankogel)
 

Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher je jediným strediskom s ľadovcom v Korutánsku. Po 8 minútach cesty pozemnou lanovkou sa dostanete do nadmorskej výšky 2 200 m a očakáva Vás zimný svet. 6-miestna Gondola Eissee Vás vyvezie do výšky 2 800 m a môžete pokračovať ešte vyššie, až do výšky 3 122 m, kde v slnečnom počasí uvidíte pred sebou nádhernú scenériu 28 vrcholov. Mölltaler Gletscher ponúka 17 km lyžiarskych tratí (modré 5,2 km, červené 7,2 km, čierne 5 km + 6,7 km rôzne variatny zjazdov) a popri 7 km dlhej FIS zjazdovej trati ponúka i Snowboard-Funpark a 2,5 km bežeckých tratí v nadmorskej výške 2 200 m. Ak budete unavení, príjemne si oddýchnete v jednej z 3 lyžiarskych reštaurácii strediska.

Flattach je najbližšou lyžiarskou dedinkou pod prvou stanicou lyžiarskeho strediska Mölltaler. Poskytuje mnoho možností na relax a zábavu Aprés Ski.

 

Lyžiarske stredisko Ankogel má 12,8 km lyžiarskych tratí + 6,7 km rôznych variant zjazdov, 4 vleky a 2 kabínky. Lyžovanie v nadmorskej výške 1 287 – 2 636 m so strednou obtiažnosťou zjazdoviek.

Dedinka Mallnitz sa nachádza v blízkosti lyžiarskeho strediska Ankogel (do 2 km). V centre dedinky sa nachádza viacero reštaurácií, kaviarní a barov. 200 m od centra je športový areál, v rámci ktorého je Tauern Bad – vodný svet (whirlpool, bazén so šmýkačkou a saunový svet) a ľadová plocha. Stredisko získalo ocenenie za kvalitu bežeckých tratí. 20 km od dedinky Mallnitz sa nachádza stredisko Mölltaler Gletscher.


Ceny lyžiarskych lístkov Ski Hit Korutánska a východného Tirolska - platné v strediskách Mölltaler Gletscher & Ankogel a ďalších: https://www.moelltaler-gletscher.at/sk/cenniky/skipasy/skihit