Rakúsko

Flachau

Pulzujúce stredisko!
cca 390 km od Bratislavy
79 km 103 km 8 km a 20 km lyžiarskych ciest a freeride

Lyžovanie v samotnom srdci oblasti Sportwelt Amadé. Stredisko Flachau - snow space v nadmorskej výške 950 – 2 000 m má spolu 210 km perfektne upravených zjazdoviek (79 km modrých, 103 km červených, 8 km čiernych a 20 km lyžiarskych ciest a freeride) a 70 moderných lanoviek a vlekov (26 vlekov, 29 sedačkových lanoviek a 15 kabínkových lanoviek).
Od sezóny 2020/2021 lanovka Panorama Link spája Wagrain a Kleinarl. Spolu cez 12 impozantných vrcholov a 5 nádherných dolín.
Široká škála svahov ponúka perfektné zjazdovky všetkých obtiažností. Zjazdovka svetového pohára, zjazdovka s časomierou, osvetlená zjazdovka či rodinná cvičná zjazdovka – pre každého niečo. Lyžiarske zjazdy do údolia poskytujú individuálny štartovací bod a potešenie z lyžovania po celú cestu do dediny.
Občerstvenie je pripravené v 24 lyžiarskych chatách a horských reštauráciách s nádhernými slnečnými terasami, kde je tradičná pulzujúca atmosféra a aprés ski.
Flachau je domovom slávnych majstrov sveta Hermanna Maiera (lyže) a Manuely Riegler (snowboard). Je dejiskom závodov svetového pohára v alpskom lyžovaní.
Priamo v stredisku Flachau je 5 lyžiarskych škôl, tenisová hala ako aj zábava po lyžovačke v miestnych kaviarňach, reštauráciách a baroch. Bývalý zjazdár Hermann Maier ponúka výuku lyžovania vo svojich ski-školách.
Flachau je jedno zo známych a populárnych aprés-ski rezortov v Rakúsku. Panuje tu šťastná atmosféra a dobrá nálada. Párty, hudba a tanec pokračuje dlho do noci v aprés-ski zariadeniach v údolí.

Ceny lyžiarskych lístkov vo všetkých strediskách oblasti Ski amadé vrátane Flachau: https://www.skiamade.com/pdf/Tickets/Mehrtageskarten/2020-21/Multiday-ski-pass-tariffs_Skiamade_20-21.pdf