Rakúsko

Sölden

Lyžiarsky raj s ľadovcom a super apré-ski!
650 km od Bratislavy
70 km 45 km 30 km

Lyžiarske stredisko Sölden (1 350 – 3 340 m) v Ötztalskej doline v Tirolských Alpách. Toto stredisko sa zaraďuje medzi TOP 10 rakúskych lyžiarskych areálov. Lyžovanie s garanciou snehu (október - máj) vďaka nadmorskej výške, dvom areálom na ľadovci aj umelému zasnežovaniu. Sölden je vybavený 34 najmodernejšími prepravnými zariadeniami. Lyžovanie od októbra do mája. Söldenský lyžiarsky areál je priamo napojený na ľadovcové svahy množstvom vlekov a gondol nazývanými „Zlatá brána k ľadovcu“. Ľadovcové oblasti Rettenbach & Tiefenbach sú navzájom prepojené tunelom. Dĺžka zjazdoviek dosahuje 146 km (modré 70,2 km, červené 44,6 km, čierne 29,4 km) plus 1,9 km ski route. Najdlhšia zjazdovka s názvom Schwarze Schneid meria celkom 15 km a patrí k najdlhším v Rakúsku. Jej celkové prevýšenie je 1 970 m.
Ako jediné stredisko v Rakúsku ponúka lanovkami prepojené 3 vrcholy, ktoré presahujú výšku 3 000 m „BIG 3“, Gaislachkogel (3 058 m n.m.), Tiefenbachkogl (3 250 m n.m.) a Schwarze Schneid (3 340 m n.m.)., z ktorých môžete obdivovať ďalších 60 vrcholov presahujúcich výšky 3 000 m.
Sölden patrí medzi pravidelných usporiadateľov pretekov o svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Po skončení lyžovačky sa môžete zabaviť v niektorom z množstva barov, diskoték, či využiť čas plávaním, masážou alebo pobytom v saune v miestnom aquaparku.
V Ötztalskej doline je aj veľa upravených tratí pre bežkárov.

Lyžiarske lístky so zľavou online vopred je potrebné zakúpiť min. 5 dní vopred. Lístky nie je možné zrušiť ani vrátiť.

Ceny lyžiarskych lístkov - platné v stredisku Sölden: https://www.soelden.com/winter/ski-area/soelden-skipass-price-list/ski-ticket-rates-winter.html
Lyžiarsky lístok s platnosťou 3 a viac dní je platný v strediskách Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Hochötz-Kühtai, Vent, Niederthai, Gries.