Rakúsko

Hinterstoder & Wurzeralm

Pre rodiny, blízko diaľnice!
330 km od Bratislavy
12 km 18 km 10 km (Hinterstoder)
10 km 10 km 2 km (Wurzeralm)

Lyžiarske stredisko Hinterstoder je stredisko pre rodiny s deťmi v nadmorskej výške 600 – 2 000 m. Idylická zimná krajina, fantastická horská scenéria a zjazdovky rôznych obtiažností. Lanovka Vás vyvezie priamo z centra dediny k Hutterer Böden a potom až na vrchol Höss. Hinterstoder ponúka zjazdovky pre začiatočníkov až po pokročilých lyžiarov, spolu 40 km tratí (12 km ľahké, 18 km stredne náročné a 10 km náročné zjazdovky), 2 kabínkové a 2 sedačkové lanovky, 8 vlekov a prepravné pásy. Od r.2022 pribudla nová 10-miestna gondola "10er Hössbahn"  s prepravnou kapacitou 3 200 os./hod., ktorá nahrádza pôvodnú 6-miestnu gondolu. Deti si prídu na svoje v Sunny Kids parku a tí starší môžu vyskúšať rýchlostnú zjazdovku, freeride ako aj pretekársku zjazdovku pre zdatných lyžiarov. Oddychujte v miestnostiach zariadených podľa Feng Shui a občerstvite sa v zariadeniach, ktoré majú rozmanitú gastronomickú ponuku.

Lyžiarske stredisko Wurzeralm je umiestnené medzi nádhernými horami vo výške 1 400 m a dostanete sa tam za niekoľko minút najrýchlejšou pozemnou lanovkou v Európe. Nadmorská výška strediska 810 – 1 870 m a moderné snehové delá zaručujú dobré snehové podmienky počas celej sezóny. Zjazdovky všetky náročností, tradičné reštaurácie, detský park a 2 zjazdy do údolia uspokoja srdiečko každého lyžiara. Spolu 22 km zjazdoviek (10 km ľahké, 10 km stredne náročné a 2 km náročné zjazdovky), aprés ski bar, chata so slnečnou terasou, 8 prepravných zariadení (1 pozemná a 2 sedačkové lanovky, 4 vleky a detský svet) a skibus v okolí, to je presne to, čo lyžovačku v rodinnom stredisku robí ideálnou.

Rodinné strediská sú vzdialené od seba cca 29 km, zdarma premáva skibus. Lyžiarsky lístok platí v obidvoch strediskách. Deti do 10 rokov lyžujú v sprievode rodiča za 4 €/deň.
Výborná dostupnosť, len 9 km mimo diaľnice pri ceste z Bratislavy!


Ceny lyžiarskych lístkov platné v strediskách Hinterstoder a Wurzeralm: https://skisport.com/Hinterstoder/de/Tickets-und-Preise/Wintertickets