Rakúsko

Dachstein West

Ideálne pre rodiny s deťmi!
400 km od Bratislavy
34 km 96 km 12 km

Lyžiarske stredisko je zamerané najmä na rodinné lyžovačky. Vítaný je aj každý začiatočník a mierne pokročilý lyžiar. Pre rodiny s deťmi sa stal Dachstein West už dávno najlepším miestom v Alpách s rozumným pomerom služieb a cien a množstvom zábavných detských lyžiarskych atrakcií.
Nachádza sa nad mestečkom Annaberg na vrchu, ktorý pripomína ľudskú hlavu z profilu - "Kopfberg". V prepojení cez vrchol Zwieselalm (1 620 m) je k dispozícii 142 km zjazdoviek, prevažujú červené zjazdové trate. Na lyžiach sa dostanete do mestečka Gosau (Oberösterreich) alebo Russbach. V oblasti Dachstein West premáva 64 vlekov a lanoviek. Ak máte zakúpený viacdňový skipass, môžete si s ním zalyžovať aj v priľahlých strediskách Krippenstein-Obertraun, St. Martin, Lungötz, Feuerkogel-Ebensee, Karkogel-Abtenau, Loser Altaussee. To všetko sú menšie lyžiarske strediská v blízkom okolí.
Oblasť Dachstein West je tiež rajom pre bežkárov, spolu 215 km tratí. (Gosau: 45 km, Obertraun: 14 km, Postalm: 22 km, Abtenau: 60 km, Lungötz, St. Martin: 74 km)
 

Ceny lyžiarskych lístkov v regióne Dachstein West: https://www.dachstein.at/en/winter/ski-resort/skiticket/skitickets/multiple-day-ski-passes/