RAKÚSKO

Rakúsko je naša srdcovka, či v zime, v lete, na jeseň alebo jar. V každom ročnom období je tu čo robiť.
Na svoje si prídu turisti, cykloturisti, všetci, čo majú radi wellness, dobré jedlo a krásnu krajinu.
Kde sa oplatí ísť:

Oblasť Neziderského jazera (cca 60 km od Bratislavy)
Ide o oblasť, ktorá ma výborné cyklotrasy, vinice dotvárajú krásne výhľady. Kúpanie je možné v jazere Neusiedlersee ako aj rôznych kúpaliskách. Neobíďte známy maják v Podersdorfe, národný park alebo vyskúšajte plavbu loďou po jazere. Lokalita je obľúbená aj pre vyznávačov kitingu.
Výhodou je, že vo väčšine ubytovacích zariadení je v cene aj Neusiedler see karta, s ktorou máte zdarma napr. vstup na pláže, kúpaliská, vstupy do múzeí, hradov, prehliadky miest, pivárne, čokoládovne, ochutnávku vín, dopravu.....

Oblasť Wachau (cca 170 km od Bratislavy)
Oblasť Wachau je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, je magickým kúskom zeme bez ohľadu na ročné obdobie.  Región je svetoznámy ako vinárska oblasť, nádherné vinice sú všade, vínkom sa to len tak hemží. Oblasť je známa aj marhuľovými sadmi, v rakúskom nárečí marille ako sa marhule nazývajú. Región Wachau bol v roku 2008 vybraný ako „Najlepšia historická destinácia sveta“ časopisom National Geographic Traveler vďaka tomu, že si táto krajina dokázala zachovať svoj podmanivý historický charakter. A tiež vďaka historickým pamätihodnostiam, ktorými je posiaty – veľké opátstvo Melk, starobylý obchodný prístav Krems, krásna obec Dürnstein s hradom a mnohé ďalšie.
Cez údolie vedú perfektné cyklotrasy, ktoré sú súčasťou obľúbenej dunajskej cyklomagistrály.
Odporúčame návštevu regiónu na pohodovú dovolenku za poznaním, dobrým vínkom a jedlom.

Oblasť Salzkammergut (cca 380 km od Bratislavy)
Je to oblasť jazier a krásnej prírody. Aj týždeň Vám bude málo. Napr. jazerá Mondsee, Traunsee, Attersee, Wolfgangsee - všade sa dá kúpať. Na výlet sa môžete vydať do UNESCO mestečka Hallstatt, Salzburgu, Bad Ischlu. Krásnym zážitkom je aj výlet parným vláčikom k vrchu Schafberg, odkiaľ sa Vám naskytnú úžasné výhľady. Samozrejmosťou je sieť cyklociest a turistických chodníkov.

Oblasť Pressegersee - Nassfeld (cca 470 km od Bratislavy)
Kúpanie v jazere Pressegersee, turistika v Nassfelde, cyklotrasy v údolí Gailtal. Vo väčšine ubytovacích zariadení dostanete bezplatne + card holiday, s ktorou máte zdarma jazdu lanovkami, vstup na pláže a kúpaliská, dopravu, vstup do múzeí, zážitkového parku... Ste len na skok od talianskych hraníc.

Oblasť Zell am See-Kaprun (cca 480 km od Bratislavy)
Kto má rád aktívny oddych, ani sa nebude chcieť vrátiť domov. Je tam množstvo cyklotrás, kúpanie v jazere Zell, kúpaliskách, vodných svetoch. Veľkou výhodou je, že väčšina ubytovacích zariadení poskytuje zdarma Zell am See-Kaprun Card, s ktorou môžete zdarma využívať rôzne atrakcie v regióne.
Napr. lanovka na ľadovec Kitzsteinhorn, lanovka na Schmitten, vstup do krásnych tiesňav, výlet do rezervoárov s nádhernými výhľadmi, plavbu loďou po jazere Zell, vstup na pláže, plaváreň v Zell am See, vstup do múzea veteránov a rôznych iných múzeí, vstup do zážitkového parku s divokými zvieratami, vstup na vodopády Krimml. Za vyskúšanie stojí aj vysokohorská alpská cesta Grossglockner. Samozrejmosťou v tejto oblasti je množstvo turistických chodníkov. To všetko je naozaj zadarmo, odporúčame vyskúšať!
S výberom ubytovania Vám radi poradíme.

Wellness
V Rakúsku je množstvo výborných wellness hotelov napr. Falkensteiner Hotel & Spa Bad Waltersdorf alebo Hotel Hochschober v Turracher Höhe, ktorý vyhral európsku cenu za najlepší spa resort alebo rodinný hotel Falkensteiner Hotel Funimation Katschberg v Katschberg Höhe, Sporthotel Sillian s tobogánom a animáciami a mnohé ďalšie.

S výberom ubytovania a programom Vám radi poradíme. Pošlite nám Vašu požiadavku office@agritours-slovakia.com